CanliRadyoDinle.com

Neden dinleyemiyorum?  -  Radyo ekle  -  iletişim
 
  
 
 

Radyolar

 
 

Pop

 
 

Arabesk

 
 Yabanci  
 Genel  
 THM-TSM  
 Haber  
 Spor  
 Dini 
 
 
 
 

Radyo Alaturka Çalıyor..

Hakkında

 
 
  ok

Radyo Alaturka, merkezi İstanbul'da olan ve Türk Sanat Müziği ile Klasik Türk Müziği türünde eserler yayınlayan bir radyo kanalıdır.
Uzan Holding'e bağlı "Star Medya Grubu"'na bağlı olarak kurulan ve uzun süre bu gruba bağlı bir medya kuruluşu olarak kalan radyo kanalı, 2004 Nisan ayında düzenlenen ihale ile 350.000 USD bedelle Radyo Alaturka "Karma Radyo ve Tv Yayıncılık" isimli şirkete satılmıştır. Radyo adını 2006 yılında "Karmaturka" olarak değiştirmiştir.
2008 yılında ise yayın hayatına tekrar Radyo Alaturka ismiyle devam etmektedir.


Kendi ağzından Radyo Alaturka, Amacımız, yaşayan sanatçılara sahip çıkmak ve onlara hakettikleri değeri, gerek yaptığımız programlarla gerekse çaldığımız eserlerle vermektir. Tüm Türk Sanat Müziği konserlerinin destekçisi olarak yayınlarımıza devam ederken kendi öz müziğimizi yaşatmaya, müzik tarzımız ile her kesimden insana hitab etmeye çalışıyoruz. Türk Müziğimizin en sevilen sanatçılarının radyomuzu ziyaretleri ve olumlu görüşleri ile her geçen gün dinleyici kitlemizi artırmayı hedefliyoruz.

Radyonuz Alaturkada 50,60,70 ve 80'li yıllara damgasını vurmuş, herkesin bildiği ve severek eşlik ettiği şarkılara 24 saat rastlamanız mümkündür. Hayatın zorluklarından, yaşamın stresinden sıkıntılarından bir an için sıyrılıp ruhunuzu dinlendirmek, yüreğinizi ferahlatmak isterseniz biz buradayız...Ve siz neredeyseniz biz oradayız...

Gerçek aşkı, saf sevgiyi en derin biçimde ifade eden şarkılarımız radyomuz için vazgeçilmezdir.. Herkesin hayatından en az bir tane, bir Türk Müziği şarkısı geçmiştir.. Dinlediğiniz müzik türü ne olursa olsun, mutlaka Türk Sanat Müziği'nde buluşulan ortak bir şarkı vardır..

Radyo ALATURKA, Türk Kültürüne ve öz müziğimize sadık kalarak geniş kitlelere Türk Sanat Müziğimizi sevdirmeyi amaçlamıştır. Alışılagelmişin dışında gençlere de yaptığı kaliteli yayınlarla, Türk Müziği'ni sevdirmiştir.

Programlarda beğendiği parçaların çalınmasını isteyen Radyo Alaturka dinleyicileri cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden alaturka yazıp istek isteyeceği şarkının ismini belirterek, 3969'a kısa mesaj gönderebilirler. İstek şarkılara programı sunan dj tarafından yayın akışı içerisinde hemen yer verilir.

Türkiyede istanbul üzerinden yayın yapan bölgesel Radyo Alaturka, 91.0 frekansından yayın yapıyor. İstanbulda oturan Alaturka dinleyicileri radyo frekanslarını 91.0 olarak ayarlayıp radyoyu kolaylıkla dinleyebilirler.Bunun dışında, istanbul dışında Türkiyenin ve Dünyanın her yerinden Radyo Alaturkayı online dinlemek mümkündür. Sitemiz canliradyodinle.com üzerinden günün her saati kesintisiz olarak Radyo Alaturka canlı dinleyebilirsiniz.Radyo Alaturka dj'leri:

Seçil SÜSLÜ
Tuğba SARAÇLAR
Serda SARAÇOĞLU 

Radyo alaturka
Yayının yapıldığı şehir İstanbul
Slogan Geçmişten günümüze, en sevdiğiniz parçalar
İlk yayın tarihi 2002 (Max Haber FM), ? 2003 (Radyo Alaturka), 16 Mayıs 2006 Salı (Karmaturka)
Frekans 91.0 (İstanbul)
Türü Türk sanat müziği, Klasik türk müziği, Türk Müziği'nin En Seçkin Radyosu
Sahibi N.A.R Group


 
 

Diğer Radyolar

 
   
     
 
 
     
 

2006-2021 Canliradyodinle.com 15 yaşında! TM Telif hakları kanununca korunmaktadır - internetten canlı radyo dinle

Radyo dinle  | Radyo  | Radyo  | Sitemap  | Telif  | Gizlilik sözleşmesi  | Radyo frekansları  | |  Valid CSS! | muhabbet.org

  
     
close